Akvizice MICOS TELCOM s.r.o. společností PLP

CLEVELAND, OHIO a PROSTĚJOV, ČESKÁ REPUBLIKA – Společnost Preformed Line Products (NASDAQ: PLPC) – přední světový výrobce prvků infrastruktury a poskytovatel souvisejících služeb – dnes oznámila, že podepsala smlouvu o akvizici se společností MICOS TELCOM s.r.o., která je předním výrobcem pasivních komponentů pro vysokorychlostní telekomunikační sítě.

Akvizice doplní stávající portfolio výrobků pro optické sítě společnosti Preformed Line Products (PLP) včetně optických spojek a příslušenství značky COYOTE®. Jelikož se společnost MICOS aktuálně soustředí na produkty „optiky do domu“ (fiber-to-the-home, FTTH), optických sítí a datových center, bude nově vzniklý sortiment výrobků zahrnovat celou řadu řešení k podpoře nových technologií, jako jsou 5G, zahušťování sítí a metropolitní optické sítě.

„Výrobky a technologie společnosti MICOS TELCOM doplňují naše globální portfolio výrobků pro telekomunikace a významně rozšiřují naši nabídku produktů pro globální komunikační sítě,“ říká generální ředitel a prezident společnosti Preformed, Rob Ruhlman. „S rostoucí poptávkou po prvcích infrastruktury optických sítí používaných ve službách příští generace, jako je 5G, přinese sloučení společností MICOS TELCOM a PLP našim zákazníkům na celém světě větší výběr inovativních produktů a technologií. Vysoce kvalifikovaní zaměstnanci v provozu společnosti MICOS TELCOM v Prostějově představují skvělý základ dalšího rozvoje našeho podnikání v oblasti globální komunikace v regionu Evropy, Středního Východu a Afriky i na celém světě.“

„Bez významného strategického partnera by udržení dynamického vývoje technologií pro vysokorychlostní sítě příští generace nebylo možné,“ uvádí Svatoslav Novák, jednatel společnosti MICOS TELCOM. „Vedle vývoje nových výrobků nám náš nový partner pomůže s expanzí do celého světa. Se společností Preformed Line Products již spolupracujeme mnoho let. Naše rozhodnutí stát se součástí PLP nevychází pouze z komplementárního výrobkového portfolia, ale i z profesionálního a osobního přístupu vedení PLP.“

O společnosti Preformed Line Products

Společnost Preformed Line Products byla založena v roce 1947 a patří mezi přední konstruktéry, výrobce a dodavatele výrobků a služeb používaných k výstavbě a údržbě nadzemních i podzemních sítí. Společnost působí v několika kritických odvětvích infrastruktury, včetně výroby elektrické energie, telekomunikací, vysokorychlostního připojení a obnovitelných energií. Centrála společnosti sídlí v Clevelandu ve americkém státě Ohio. Společnost provozuje dva výrobní závody ve Spojených státech a osmnáct zahraničních dceřiných společností, v nichž pracuje více než 3 000 zaměstnanců.

O společnosti MICOS TELCOM

Společnost MICOS TELCOM s.r.o. patří mezi přední telekomunikační výrobce s tradicí nejen na českém a slovenském trhu, ale také na více než padesáti zahraničních trzích, kam exportuje své výrobky. Firma se specializuje na vývoj, výrobu a prodej pasivních komponentů pro vysokorychlostní telekomunikace, zejména pro optické sítě. Další výrobní oblastí jsou datové skříně pro ICT centra, včetně speciálních EMC skříní s elektromagnetickou odolností.

Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies.

Více informací