O nás

O nás

MICOS TELCOM s.r.o patří mezi přední telekomunikační výrobce s tradicí nejen na českém a slovenském trhu, ale také na zahraničních trzích, kam exportuje své výrobky.

Firma se specializuje na vývoj, výrobu a prodej pasivních komponentů pro vysokorychlostní telekomunikace, zejména pro optické sítě. Další výrobní oblastí jsou datové skříně pro ICT centra, včetně speciálních EMC skříní s elektromagnetickou odolností. MICOS TELCOM je nejen dodavatelem síťových rozvaděčů mnoha telekomunikačních operátorů, ale také tvůrcem a řešitelem nových výrobků podle požadavků jednotlivých zákazníků. Firma je aktivní také v oblasti energetiky. Je výrobcem nabíjecích stanic pro elektromobilitu.

Společnost MICOS TELCOM s.r.o. byla založena v roce 1990 jako jedna z divizí původní společnosti MICOS spol. s r.o. Dne 1. října 2018 došlo k odštěpení divize a vzniku samostatné společnosti MICOS TELCOM s.r.o. 1.duben 2019 byl také důležitým milníkem firmy, kdy se MICOS přidal ke společnosti PREFORMED Line Products (PLP), která byla založena v roce 1947 a sídlí v americkém Ohiu. PLP se řadí mezi významné vývojáře, výrobce a dodavatele výrobků a služeb používaných k výstavbě a údržbě nadzemních i podzemních sítí.

Sídlo a výrobní závod společnosti MICOS se nachází v Prostějově/Kralicích na Hané v České republice a zaměstnává téměř 100 lidí a je držitelem certifikátů ISO 9001, ISO 14001 a ISO 18001.

Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies.

Více informací